Návod na štastný život

Autor: Dalia Gregorova | 5.9.2009 o 0:46 | Karma článku: 11,28 | Prečítané:  3751x

Hádžem tu jeden mail určený pôvodne jednému známemu ako moja odpoveď na  otázku "Čo robiť aby som bol štastný?" Titulku je samozrejme potrebné brať nadsázkou (prosím). Nie, nevlastním žiaden patent na pravdu či štastie, len taká rada.. Predovšetkým si nemyslím, že v štastí samotnom treba hľadať hlavnú hodnotu, či nejaký zmysel života. Kvalitný život sa nemusí rovnať štastný život.

Nikdy nezabudnem citát ktorý som počula od Goetheho ktorý vyslovil na smrťeľnej posteli - "Za celý svoj život som bol dokopy možno 10 dni štastný, ale aj tak by som svoj život za nič nevymenil."

Takže prosím, neberte tento članok ako návod na to je správne žit život. A hlavne, uz vobec nie na navádzanie na alkohol a tabak :))) Ide len o príklad ktorý je mne blízky.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Až víde slnko [pri momentálnom počasí to síce optimisticky nevypada] a bude príjemne piecť .. zbehni do potravín a kúp si chladenú plechovku piva, zožen si 2 cigy, ak nefajčíš, nevadí, vypýtaj si od nejakého fajčiara na ulici, určite sa nejaká dobrá duša nájde. Choď potom si niekam von kde sa cítis príjemne, je tam kďud, nik ťa neotravuje a cítiš pohodu.

Posaď sa, alebo sa o nieco opri, prípadne sa kľudne vystri na trávu a nechaj na seba slnko piecť. Otvor si pivo. Nevadí, že nepiješ alkohol, ak ti to nebude chutiť pi dalej, tú chuť pochopis až omnoho neskôr[to máš ako s olivami:], no aj napriek tomu skús to pivo dopiť.

Zapáľ si prvú cigu, ak nefajčís, nevadí. Jedna ťa nezabije. Vychutnaj si ju, dym čo do seba vtiahnes zadrž v sebe tak cca 5 sekúnd. Pokiaľ nebudeš schopný ťahať do pľúc [to niečo trvá sa naučiť] tak po nasati dymu maj zavreté ústa, nedýchaj a potom ho este so zatvorenými ústami pomaly vypúštaj cez nos von. Je to jednoduché, ako keby si normálne vydychoval vzduch no akurát vydychnes aj dym.

A teraz k pointe.

Ako prvý krok sa napriek tvojmu odmietaniu cíg a alkoholu pokús prísť na to, čo na tom majú ľudia tak radi, hladaj to, skúmaj sam na sebe účinky a analyzuj svoj stav, seba.. neteoretizuj, zaži to, hľadaj a nájdi to. Nenavádzam ťa ani na alkohol ani cigy, môže to byť kľudne prvý a posledný krat. Pointa je v tom aby bol schopny pochopiť to gro veci ... a to u hocičoho. Vždy, keď má niekto niečo rád tak vždy existuje príčina a vždy použitím vhodného uhla pohľadu sa to dá pochopiť. Nieje dôležité súhlasiť. Je dôležite rozumieť.

Takže,
hard part's over [najtažšie máme za sebou]
Ak ti tá ciga chutila, kľudne si zapáľ ešte jednu.. ak nie môžes ju ponúknut nejakému bezdomovcovi. Bude ti za to úprimne vďačný..
Teraz sa pokús prísť, alebo si rozpomenúť na konkrétne veci, miesta a situácie keď si sa cítil fakt dobre alebo ktoré ti dávali istý pocit naplnenia alebo že ti niečo dali.

Ak si budeš schopný nejake také vybaviť, postupuj ako pri prvej časti, snaž sa nájsť podstatu, ČO resp. PREČO to tak je/bolo... PREČO si cítil to čo si cítil. Analyzuj! Čo v SAMOTNEJ PODSTATE v tebe pri nich vyvolalo ten pozitívny pocit. Keď na nič neprídeš tak si na tom fakt zle. V každom prípade skús pohladať aspoň nejake veci ktoré obdivujes na iných a ktoré im trocha závidíš. Až to budes mať, rozmýšľaj nad spôsobom akým by ich bolo možné aplikovať do tvojho života v čo najvyššej miere.
Ber v úvahu možnosti ako sťahovanie sa niekam.. kľudne aj na opačnu stranu zemegule, hocičo... Skrátka sprav si akýsi.. plán.. Sprav niečo. Nehovni si v svojej depresii.

A potom sa usmej

Vyraz do nového života, ktorý budeš žiť s radosťou, v ktorom sa tvoja osobnosť bude rozvíjať. V ktorom budeš slobodný v čo najväčšej miere akej dokážes [aj zvonka, aj vnútorne]. V ktorom z teba budu jeden za druhým opadávat predsudky.

Pretože ak nájdeš tu podstatu v tom pive a cige, nájdeš ju v hociakom ľudskom konani, aj v tom ktoré odsudzuješ. Skrátka objavuj svet a objavíš aj sam seba.

A keď jedného dňa prídu SKUTOČNÉ problémy, budeš im schopný čeliť s úsmevom na perách a kvalitným  nadhľadom. Budeš sa schopný sa cez ne nielen preniesť, ale ešte si z nich aj niečo vziať.

Veľa štastia.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

V Česku vzniká súdružsko-miliardárska vláda

Komunisti sa minimálne pokúsia pootočiť jasne prozápadnú orientáciu Českej republiky.

KOMENTÁRE

Babiša tlačia k moci komunisti, politickí obchodníci bez ideálov

Českí komunisti nie sú stalinisti ani povojnoví idealisti, ale normalizátori.


Už ste čítali?